Rosters

– revised 9/1 –
team rosters are subject to change

Click here if you would like to apply to coach.

[ Go to… Football: 5U ]
[ Go to… Football: 7U ]
[ Go to… Volleyball: 7U ]
[ Go to… Football: 9U ]
[ Go to… Volleyball: 9U ]
[ Go to… Football: 11U ]
[ Go to… Volleyball: 11U ]
[ Go to… Football: 14U ]
[ Go to… Volleyball: 14U ]

Football 5U

BOBCATS

Head Coach: Donald Perry
Assistant Coach: Keith Bennett
Practice: Saturday TBD
————————–
John Evans Bellemin
Tanner Bennett
Knox Cross
Denson Irwin
Emmett Kerul
Austin McCune
Donald Perry
Cohen Ware

COYOTES

Head Coach: Joe Hamilton
Assistant Coach: Aaron Brown
Practice: Saturday TBD
————————–
Luca Badeaux
Benton Brown
Philip Davis, Jr.
Crawford Hamilton
Braxton Johnson
Henry Schwing
Glenn Wallett
Jayden Wilson

SHOCK

Head Coach: Trent Davis
Assistant Coach: Brooks Blackledge
Practice: Saturday TBD
————————–
Collin Blackledge
Renard Coleman, Jr.
Will Darnell
Nolan Davis
Daniel LeBlanc
Mason Nobles
Bradley Regan
Henri Simon

STORM

Head Coach: Jonathan Jarreau
Assistant Coach: Patrick Garvin
Practice: Saturday TBD
————————–
William Bozeman
Jacob Burnham
Reid Denton
Cooper Garvinx
Jackson Harriford
James Jarreau
Turner Montague
Dax Piatkiewicz

Football 7U

COBRAS

Assistant Coach: Michael Foster
Practice: Thursday @ 5:45
————————–
Zeke Bakker
Owen Blackledge
Benjamin Breland
Jackson Foster
Michael Kieffer
Daxton Prudhomme
Hendrix Prudhomme
Brennan Stokes

DYNAMITE

Head Coach: Brandon Terrance
Assistant Coaches: Warren Craft, Eric Zartman
Practice: Tuesday @ 5:45
————————–
Cole Craft
Maddex Gombeda
Wesley Hebert
Korbin Horn
Gavin Lyle
Treuil Montague
Hudson Youngs
Micah Zartman

PIRANHAS

Head Coach: Richard Gill
Assistant Coach: William Kelly
Practice: Monday @ 5:45
————————–
Paul Adkins
Will Fowler
Beau Gill
Thomas Kelly
Jack Leonards
Pierce McCune
Luke Sutherland
Grant Worthington

SHARKS

Head Coach: Scott Padurean
Assistant Coach: Alex Carlile
Practice: Monday @ 5:45
————————–
Asa Blount
Landon Carlile
Grady Gose
Hastey Gose
Ezra Hill
Morgan Hill
Sawyer Otillio
Paxton Padurean
Chase Wiltcher

STAMPEDE

Assistant Coaches: Micah Cating, Jonathan Jarreau, Anthony Shields
Practice: Tuesday @ 5:45
————————–
John Paul Bennett
Patrick Bennett
Everett Boudreaux
Oliver Boudreaux
Luke Cating
Archer Geisman
John Percy Jarreau
Evan Ledet
Samuel Shields

TALONS

Head Coach: Byron Wade
Assistant Coach: Mike Wallett
Practice: Thursday @ 5:45
————————–
Jermaine James, Jr.
Jakob Manton
Miles Murphy
Keiran Rosenbrook
Sam Schoonmaker
Roman Secrist
Byron Wade
Nolan Wallett

Volleyball 7U

FORCE

Head Coach: Landon Collins
Practice: Saturday TBD
————————–
Alieah Adkins
Ariyana Cusnir
Paisley Davis
Eva Gomez
Annabelle Hall
Molly Hart
Abigail Landry
Maggie Lindsay
Alexandria Moses
Kylie Nobles
Valeria Rivera-Espinoza
Caroline Strebeck
Birdie Ward
Harper Williams

Football 9U

DRAGONS

Head Coach: Michael Moseley
Assistant Coach: Damon Pourciau
Practice: Tuesday @ 5:45
————————–
Eli Alexander
Joshua Brandenburg
Austin Cedotal
Miller Cedotal
Andrew Hommel
Westin Lambert
Timothy Rex Moseley
Watts Pourciau

GLADIATORS

Head Coach: Dale Spikes
Assistant Coaches: Jasen Berry, Patrick Spikes
Practice: Monday @ 5:45
————————–
Henry Barham
Benjamin Barrett
Ememtt Bayard
Beau Berry
Abram Dinkel
Stewart Haddox
Marshall Jennings
Wyatt Spikes
Joshua Williamson

KNIGHTS

Head Coach: Jason Underwood
Assistant Coach: Daniel Hall
Practice: Monday @ 5:45
————————–
Henry Fowler
Peyton Hall
Justin Johnson
Ian Leonards
Christopher Matthews
Elliott McMaster
Ryan Mengelson-Clark
Adam Robillard
Michael Underwood

MUSTANGS

Head Coach: Jeff Carkuff
Assistant Coach: Scott Gaspard
Practice: Tuesday @ 5:45
————————–
Dylan Bent
Archer Carkuff
Keegan Deloach
Casey Drefahl
Alexander Duncan
Liam Gaspard
Reid Pittman
Jackson Roussel

RATTLERS

Head Coach: Jay Robertson
Assistant Coach: Ryan Empson
Practice: Thursday @ 5:45
————————–
Peyton Bacon
Noah Badeaux
Leonardo Banks, Jr.
Bennett Bergeron
Caleb Empson
Abram Ickles
Judge Robertson
Dean Smith
Grant Watson

VIPERS

Head Coach: Chad Bolfa
Assistant Coaches: Hunter Bolfa, Lynn Bolfa
Practice: Thursday @ 5:45
————————–
Hudson Bolfa
Caden Daigle
Xander Hall
Drew Hebert
Awad Khalil
Christopher Malbrue
Jonah Manton
Emmett Murphy

Volleyball 9U

STUNNERS

Head Coach: Candi Lindsay
Assistant Coach: Susan Cedotal
Practice: Tuesday @ 5:45
————————–
Saydee Ardoin
Isabella Caswell
Kylah Cayette
Mary Susan Cedotal
Hannah Crain
Alexis Godeaux
Presley Graham
Melody Lindsay
Sophie Lyle
Breslyn Wilson

STINGERS

Assistant Coach: Desmond Dunn
Practice: Thursday @ 5:45
————————–
Kendyl Bergeron
Presley Britt
Chloe Coston
Sophia Coston
Camille Cummings
Keilyn Dunn
Olivia Garcia
Ryleigh Johnson
Reagan Rush
Charli Secrist

Football 11U

COMMANDOS

Head Coach: Joseph Nesheiwat
Assistant Coach: Chase Isaminger
Practice: Thursday @ 5:45
————————–
Hudson Callender
Collin Chauvin
Dalton Decuir
Luke Empson
Grant Glaze
Evan Isaminger
Drew Matens
Samuel Messenger
Adam Nesheiwat
Grey Estess
James Teague

DESPERADOS

Head Coach: Lee Hawkins
Assistant Coach: Rusty Secrist
Practice: Thursday @ 5:45
————————–
Fisher Ballard
Caleb Chauvin
Will Hawkins
Isaac Ickles
Blaise Lato
Ethan Laudun
Sam McCarley
Joseph Prather
Deacon Secrist
Karam Sheikha
Javion Spears

OUTLAWS

Head Coach: Rene Clouatre
Assistant Coach: Brad Bendily
Practice: Tuesday @ 5:45
————————–
Gavan Bendily
Dominic Brandenburg
Hunter Cedotal
Brooks Clouatre
Collin Duffy
David Gary
Cooper Gonzales
Jaxson Goudeau
Anthony Hommel
Tobias Joseph
Cole Lindsay

PHANTOMS

Head Coach: Freddy Smith
Assistant Coach: Kyle Rogers
Practice: Monday @ 5:45
————————–
Joseph Braswell
Samuel Crain
Andrew Hart
Brennan Legath
Dalton Mahen
Gavin Mahen
Jayce Plummer
Christian Poole
Parker Poole
Grayson Rogers
Jhayce Williams

VIGILANTES

Head Coach: Brian Robert
Assistant Coaches: Kory Byers, Dan Euhus
Practice: Tuesday @ 5:45
————————–
Ian Alexander
Mason Armstrong
Hayden Byers
Leyton Conley
Andrew Euhus
Evan Euhus
Luke Robert
Gavin Rogers
Daniel Roussel
Jackson Szalay
Hayden Wilson

WRANGLERS

Head Coach: Patrick Cook
Assistant Coaches: Ryan Spencer, Casey Williamson
Practice: Monday @ 5:45
————————–
Gavin Barton
Davis Bourgeois
John Bradley Bourgeois
Sean Patrick Cook
Oliver Doyle
William Haddox
Austin Sparks
Adrian Spencer
Luke Spencer
Abednego Stephens
Jonathan Williamson

Volleyball 11U

BLAZE

Assistant Coach: Rachel Stokes
Practice: Thursday @ 6:45
————————–
Violet Bernard
Sarah Davis
Noelle Fernandez
Jada Johnson
Abby Kieffer
Peyton Mathis
Claire Nesheiwat
Taylor Partin
Marin Price
Lillian Stokes

BREEZE

Head Coach: Erin Morgan
Practice: Tuesday @ 7:45
————————–
Mary Clare Bennett
Gabby Fontenot
Ally Frazier
Camilla Garringer
Layla Gomez
Maddie Landers
Avie Mason
Amelia Morgan
Jordi Schmdit
Emmi Youngs

CHILL

Head Coach: Andy Duckworth
Practice: Tuesday @ 6:45
————————–
Audriana Bailey
Camille Beck
Katherine Betbeze
Lily Drefahl
Jordyn Haley
Lecilyn Hall
Abby Harriford
Vera Hebert
Kyler Horn
Quinn Piatkiewicz

HEAT

Head Coach: Julie Hawkins
Practice: Thursday @ 7:45
————————–
Ashley Davis
Gracie Garcia
Kate Hawkins
Taylor Jones
Claire McDowell
Maggie Prather
Sophie Ramirez
Kayleigh Royal
Abigail Schmidt
Alivia Strickland

Football 14U

FIREBIRDS

Head Coach: Craig Lindsay
Assistant Coaches: Caleb Bailey, Warren Craft
Practice: Tuesday @ 5:45
————————–
Aaron Allee
Tristan Bailey
Charlie Becnel
Levi Beeson
Joseph Bennett
Tommy Frazier
John Gaspard
David Hommel
Levi Lindsay
Jackson Mason
William Ours

PREDATORS

Head Coach: Danny Bracey
Assistant Coach: Derek Decoux
Practice: Tuesday @ 5:45
————————–
Tommy Bracey
Caden Clouatre
Gage Clouatre
Rylan Decoux
John Emery
Carson Gonzales
Rodrick Joseph
Ian Morgan
Jared Poe
Wade Teague
Zach Toups

SABERCATS

Head Coach: Charlie Davis
Assistant Coaches: Jason Hebert, Eldon Spears
Practice: Thursday @ 5:45
————————–
Christopher Baudouin
Owen Bernard
Nathaniel Coffing
William Davis
Luke Denton
Christian Gauthreaux
Mason Gremillion
Julien Hebert
Devin Shaffett
Eldon Spears, Jr.

THUNDERBEARS

Head Coach: Jason Jennings
Assistant Coaches: Martin Jennings, Steven Marse
Practice: Monday @ 5:45
————————–
Elliott Aucoin
Aidyn Bakker
Graves Bayard
joshua Davis
Nathaniel Jennings
Samuel Marino
Zachariah Marse
Noah Maruschak
Landry Spencer
Sawyer Warren

Volleyball 14U

COMETS

Head Coach: Andy Duckworth
Practice: Tuesday @ 7:45
————————–
Allison Adams
Emma Basco
Mary Case
Cate Duckworth
Abigail Flynn
Micah Lindsay
Miriam Lindsay
Kavya Patel
Claire Pittman
Hailey Watts

SKY

Head Coach: Brent Warren
Assistant Coach: Natalie Vining
Practice: Thursday @ 6:45
————————–
Flora Bernard
Ava Dunham
Kendelle Hebert
Anna Kieffer
Razia Rosenbrook
Ainsley Savoy
Jada Smith
Aubrey Spencer
Kori Vining
Brinkley Warren
Olivia Worsham

STARS

Head Coach: Ricky Hinton
Practice: Tuesday @ 6:45
————————–
Sara Authement
Grace Bennett
Ashley Broocks
Hannah Hadley
Reece Hinton
Airi Homma
Madison Hooker
Talaysia Johnson
Brynn Myles
Sofia Schmidt

THUNDER

Assistant Coaches: Joey Gauthreaux, Richard Wickwire
Practice: Thursday @ 7:45
————————–
Nola Adams
Avery Bassett
Julia Bergeron
Jules Cristina
Sophia Fernandez
Jamie Gary
Taylor Gauthreaux
Kaylie Hollis
Brianna Smith
Anelise Wickwire