Team Rosters

– revised 9/8 –

[ Go to… Boys 5U ]
[ Go to… Boys 7U ]
[ Go to… Boys 9U ]
[ Go to… Boys 11U ]
[ Go to… Boys 14U ]
[ Go to… Girls 8U ]
[ Go to… Girls 11U ]
[ Go to… Girls 14U ]

Boys 5U

Bobcats

Head Coach: Jonathan Jarreau
Assistant Coach: Craig Guitreau
Bench Monitor: Kandice Jarreau
Practice: Saturday
————————–
Ben Foster
Harrison Guitreau
James Jarreau
Akire Jones
Stafford Jones III
Bennett Marino
Dallas Richard
Denver Richard
Tyson Travis
Roman Young

Coyotes

Head Coach:
Assistant Coach: Joel Hanberry
Bench Monitor:
Practice: Saturday
————————–
Justin Allen
Gideon Beeson
Janko Hanberry
Jamari Hawkins
Owen Hillebrandt
Braxton Johnson
Everett Saia
Isaac Wilcox

Boys 7U

Cobras

Head Coach: Carter LeBlanc
Assistant Coach:
Bench Monitor: Mark Barbre
Practice: Monday @ 5:45-6:45
————————–
Tony Barbre
Luke Bennett
Henry Brandenburg
Levi Gaddy
Cameron Guidry
Daniel LeBlanc
Jace Parker
Bradley Regan
Carlus White

Dragons

Head Coach: Micah Cating
Assistant Coaches: Craig Guitreau, Parker Wales
Bench Monitor:
Practice: Monday @ 5:45-6:45
————————–
Collin Blackledge
Luke Cating
Easton Clavier
Gabriel Guitreau
Pierre Hill
Benjamin Jackson
Emmett Kerul
Ethan Scott
Luka Wall
Tison Washington

Mustangs

Head Coach: Joe Patane
Assistant Coach:
Bench Monitor: Amy Patane
Practice: Tuesday @ 5:45-6:45
————————–
CJ Brewer
Pierce Cupit
Rook Gros
Xavier Holden
AJ Lee Jr
William Patane
Richard Stickney
Brennan Stokes
Glenn Wallett
Peyton Walter

Rattlers

Head Coach: Brandon Bellemin
Assistant Coach: Keith Bennett
Bench Monitor:
Practice: Tuesday @ 5:45-6:45
————————–
John Bellemin
Tanner Bennett
Maddox Chenevert
Marshall Engholm
Jackson Foster
Kyng T. Gunn
Kyland Hills
Easton McCants
Miles Murphy

Talons

Head Coach: Matt Dearman
Assistant Coach: Kevin Orges
Bench Monitor:
Practice: Thursday @ 5:45-6:45
————————–
Aiden Brown
Murphy Dearman
Morgan Hill
Anderson Hoffman
Dominic Orges
Drew Orges
Samuel Schoonmaker
Wyatt Stogner
Lathan Tillery
John Warfel

Vipers

Head Coach: Donald Perry
Assistant Coach:
Bench Monitor: Christen Lee McCune
Practice: Thursday @ 5:45-6:45
————————–
Henry Barca
Caleb Camp
Owen Ebey
Demarion Gray
Samuel Jones
Jakob Manton
Austin McCune
Donald Perry
Steele Shelton
Isaiah Wilcox

Boys 9U

COMMANDOS

Head Coach: Scott Gaspard
Assistant Coach: Daniel Axsom
Bench Monitor:
Practice: Tuesday @ 5:45
————————–
Maddox Axsom
Vann Axsom
Cohen Cantu
Abram Dinkel
Casey Drefahl
Henry Gaspard
Hudson Gaspard
Kendal Hills
Justin Johnson
Gavin Lyle
Brody Shepherd

DESPERADOS

Head Coach: Jamy Comeaux
Assistant Coaches: Nicholas Boies
Bench Monitor:
Practice: Monday @ 5:45
————————–
Emmett Bayard
John Paul Bennett
Patrick Bennett
Owen Blackledge
Luke Boies
Benjamin Breland
Hudson Comeaux
Andrew Hommel
Landon Kirkland
Joseph Schmidt
Timothy Washington

GLADIATORS

Head Coach: Michael Moseley
Assistant Coaches: Alex Carlile
Bench Monitor: Brad Yarbrough
Practice: Thursday @ 5:45
————————–
Dylan Bent
Samuel Bergeron
Elliott Black
Landon Carlile
Alex Duncan
Casen Ebey
Caleb Empson
Wesley Hebert
Ezra Hill
T-Rex Moseley
Brady Yarbrough

OUTLAWS

Head Coach: Casey Williamson
Assistant Coach: Matthew Seale
Bench Monitor:
Practice: Tuesday @ 5:45
————————–
Luke Beamon
Karlnelious Bryant
Charles Davis, Jr
Luke Dickerhoof
Stewart Haddox
Michael Kieffer
Chase McDowell
Elliot Seale
Daine Spencer
Lawrence Spencer
Joshua Williamson

PHANTOMS

Head Coach: Jason Underwood
Assistant Coach: Daniel Hall
Bench Monitor:
Practice: Thursday @ 5:45
————————–
Ian Brooks
Konner Clay
Peyton Hall
Noah Hillensbeck
Layton LeSage
William Lodge
Christopher Malbrue
Pierce McCune
Dailen Seals
Michael Underwood
Cameron Watson

WRANGLERS

Head Coach: Dale Spikes
Assistant Coaches: Jonathan Jarreau, Anthony Shields, Patrick Spikes
Bench Monitor:
Practice: Monday @ 5:45
————————–
Zeke Bakker
Henry Barham
Joshua Brandenburg
Brycen Evans
Patrick Hill
John Percy Jarreau
Cole Mason
Jordan Moffitt
Samuel Shields
Wyatt Spikes
Brennan Tate

Boys 11U

CAVALRY

Head Coach: Freddy Smith
Assistant Coach: Gabe Mahan
Bench Monitor:
Practice: Monday @ 5:45
————————–
Lincoln Boies
Christopher Brady
Skylar Dents
Braxton Mahan
Sam Messenger
Joseph Prather
Eli Rushing
David Schmidt
Collin Tate
Tryston Wessinger

DYNAMITE

Head Coach: Ryan Spencer
Assistant Coaches: Chad Kennedy, Craig Lindsay
Bench Monitor:
Practice: Tuesday @ 5:45
————————–
Sean Patrick Cook
Anderson Cranford
Liam Gaspard
Cullen Kennedy
Cole Lindsay
Eli Payne
Adrian Spencer
Luke Spencer
Jackson Szalay
Jonathan Williamson

EMPIRE

Head Coach: Chris Matthews
Assistant Coach: David Storer
Bench Monitor:
Practice: Thursday @ 5:45
————————–
Collin Chauvin
Luke Empson
Cooper English
Noah Guitreau
Kalum Henderson
Tobias Joseph
Jonah Manton
Drew Matens
Christopher Matthews
Adam Robillard

RAMPAGE

Head Coach: Gary Knight
Assistant Coach:
Bench Monitor: Ernie Ballard
Practice: Tuesday @ 5:45
————————–
Fisher Ballard
Brooks Clouatre
Trace Flugence
Connor Graham
Warrick Holden
Knox Johnson
Awad Khalil
Alex Murphey
Emmett Murphy
Gavin Rogers
Hayes Whatley

STAMPEDE

Head Coach: Reginald Herd
Assistant Coach: Jay Cedotal, Albert Turner
Bench Monitor:
Practice: Monday @ 5:45
————————–
Matthew Beard
Austin Cedotal
Miller Cedotal
Ethan Gaddy
Reginald Herd, Jr.
Keeton Jackson
Jayce Jenkins
Westin Lambert
Jaden Moffitt
Dean Smith
Anderson Smith
Albert Turner

STORM

Head Coach: Jason Camp
Assistant Coach: Kevin Leonards
Bench Monitor:
Practice: Thursday @ 5:45
————————–
Sam Allgood
Davis Bourgeois
Harrison Breaux
Carter Camp
Jacob Chauvin
Ian Leonards
Ryan Mengelson-Clark
Carson Rice
Terrin Ruffin
Javion Spears
Drew Trahan

Boys 14U

FIREBIRDS

Head Coach: Charlie Davis
Assistant Coach: Brandon Bernard, Anthony Decuir
Bench Monitor:
Practice: Tuesday @ 5:45
————————–
Owen Bernard
Hudson Callender
Leo Clark
Caden Clouatre
Gage Clouatre
William Davis
Dalton Decuir
Grant Glaze
Owen Valverde
Jordan Wilbanks
Jack Williams

PREDATORS

Head Coach: Steven Marse
Assistant Coach:
Bench Monitor:
Practice: Monday @ 5:45
————————–
Aidyn Bakker
Graves Bayard
Micah Beard
Luke Denton
Andrew Hart
Zachariah Marse
Adam Nesheiwat
Brody Osborne
Karam Sheikha
Calvin Tate
Evan Wood

SABERCATS

Head Coach: Craig Lindsay
Assistant Coach: Brad Bendily, Caleb Bailey
Bench Monitor:
Practice: Tuesday @ 5:45
————————–
Tristan Bailey
Gavan Bendily
John Bradley Bourgeois
Gus Breithaupt
David Gary
Christian Gauthreaux
Levi Lindsay
Samuel Marino
Jace Robinson
Landry Spencer
Hayden Wilson

THUNDERBEARS

Head Coach: Danny Bracey
Assistant Coach: Dewayne Washington
Bench Monitor:
Practice: Monday @ 5:45
————————–
Tommy Bracey
Dominic Brandenburg
Chase Caswell
Rylan DeCoux
Collin Duffy
John Emery
Anthony Hommel
Noah Maruschak
James Teague
Wade Teague
Khalil Turner
Blake Washington

Girls 8U

COMETS

Head Coach: Sydney Roberts
Bench Monitor: Dawn Wallace
Practice: Thursday @ 6:15
————————–
Aliena Beavers
Caitlin Carruthers
Destiny Grayson
Scye Greensberry
Remi Gros
Kynnedi Irwin
Erin Johnson
Sophia Lamartinere
Abigail Landry
Rylei Skelton
Olivia Smith
Ada Stogner
Sophia Warfel
Crystin Washington
Reese Wilkes

STARS

Head Coach: Candi Lindsay
Coach-in-Training: Alayna Foster
Practice: Tuesday @ 5:45
————————–
Addison Card
Maya Chenevert
Emma Jane Delaney
Ella Kate Dozar
Mia Foster
Yuri Homma
Maggie Lindsay
Emersyn Payne
Kyree Turner
Margaret Whatley
Caroline Whatley
Estella Whitmore
Maisie Whitmore
Karsyn Womack

Girls 11U

BLIZZARDS

Head Coach: Susan Cedotal
Assistant Coach: Jessica Troxclair
Bench Monitor:
Practice: Monday @ 6:15
————————–
Kaleigh Baker
Ella Bankston
Kendyl Bergeron
Molly Buchanan
Isabella Caswell
Mary Susan Cedotal
Trinity Ellis
Addisyn Forbes
Brynn Harris
Trinity James
Jada Johnson
Taylor Partin
Reese Patin
Marin Price
Sophia Robinson
Grace Sider
Ashlynn Troxclair
Allie Willard
Kendahl Williams

TORNADOS

Head Coach: Brandy Rush
Assistant Coach: Burgundy Cummings and Jill Britt
Bench Monitor:
Practice: Thursday @ 6:15
————————–
Ella Anderson
Audrina Beavers
Violet Bernard
Maddison Boemia
Presley Britt
Camille Cummings
Madison Daigre
Addisyn Dicus
Drewe Henley
Layla Lain
Sierra Lamartinere
Payton Pierce
Taylor Porter
Keira Raines
Kelsey Raines
Reagan Rush
Riley Rush

WILDFIRE

Head Coach: Erin Morgan
Assistant Coach: Alyse Stevens
Bench Monitor: Abby Brewer
Practice: Tuesday @ 6:15
————————–
Farrah Barnes
Alice Brewer
Mackenzie Chaisson
Molly Claire Chatelain
Candace Criddle
Lily Downing
Reese Downing
Annie Engholm
Madeline Holtman
Melody Lindsay
Sophie Lyle
Amelia Morgan
Annabeth Overton
Hadley Scott
Tyler Stevens
Myla Stroup
Kenna Talbot
Sydnee M. Truehill
Karter Womack

Girls 14U

ICE

Head Coach: Shane Strickland
Assistant Coach: Sarah Lewis, Caitlin Kittila and Amy Strickland
Bench Monitor:
Practice: Tuesday @ 7:00
————————–
Gracie Bihm
Sarah Davis
Lily Drefahl
Heaven Edwards
Ally Frazier
Hannah Hadley
Lecilyn Hall
Calli Hargrave
Kelsie Hills
Airi Homma
Makya Honore
Kailani Jackson
Abigail Kieffer
Kamree Lee
Shelby Lenguyen
Micah Lindsay
Avie Mason
Alayjiah Randolph
Christina Stamper
Alivia Strickland
Kaniya Turner
Lily Vetter

SIZZLE

Head Coach: Dedra Wiley
Assistant Coach: Chanel Paten and Mishaux Ramirez
Bench Monitor:
Practice: MONDAY @ 6:15
————————–
Sidda Bayard
Grace Bennett
Mary Clare Bennett
Janiyah Blackshear
Ashley Broocks
Noelle Fernandez
Sophia Fernandez
Audrey Gremillion
Jordyn Haley
Baili Hilton
Madison Hooker
Peyton Hutchison
Isabella Ortiz
Sophie Ramirez
Razia Rosenbrook
Isabel Ryder
Sofia Schmdit
Abigail Schmidt
Jordi Schmidt
Lenora Shackelford
Abbigail Smith
Emmi Youngs